Основной

В Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху. Пішоходів зобов'язали носити світлоповертальні елементи

Зміни до правил дорожнього руху, які набули чинності в Україні, зобов'язують пристібатися водіїв і пасажирів таксі, а пішоходів – у темний час доби використовувати світлоповертальні елементи в одязі. Про це повідомив перший заступник начальника патрульної поліції України Олексій Білошицький. 
В Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху, які стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів і пішоходів. Про це 24 листопада у Facebook написав перший заступник начальника патрульної поліції України Олексій Білошицький.
"Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер усі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов'язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати", – підкреслив Білошицький.
За його інформацією, не пристібатися в населеному пункті дозволено лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
"Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими", – зазначено в пості.
Велосипедистам дозволили рух смугою для маршрутних транспортних засобів. Пішоходи обов'язково мають використовувати світлоповертальні елементи в темний час доби та в умовах недостатньої видимості.
"У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи", – пояснив заступник начальника патрульної поліції. 

Протягом 10 місяців 2020 року жертвами ДТП в Україні стало більше ніж 2,8 тис. осіб, повідомив 15 листопада Білошицький. За його словами, запобігти дорожньо-транспортним пригодам реально – варто лише дотримуватися правил дорожнього руху. 

Матеріал з сайту: gordonua.com