Основной

Світловідбиваючі елементи для пішоходів

На дорозі кожен, хто приймає участь у дорожньому русі, повинен забезпечувати безпеку для всіх інших. Цей принцип є головним і обов’язковим не тільки для тих, хто керую автомобілем, але також і для пішоходів. Офіційна статистика доводить, що саме наїзд на пішоходів – це найпоширеніша ДТП. Так, у великих населених пунктах ці випадки складають більше половини усіх ДТП. Також варто зазначити, що такі ДТП, де залучені пішоходи, трапляються, як правило, коли надворі темно. Саме тому на законодавчому рівні було встановлено норми відносно того, щоб пішоходи носили світловідбиваючі елементи, коли на вулиці темно.

ЕЛЕМЕНТИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ (СВЕ) відображають все світло, яке потрапляє на них, щоб уникнути ДТП. Ці елементи роблять пішохода помітним для водія з великої відстані.
Форми світловідбиваючих елементів

Існують різні форми СВЕ. Найчастіше використовуються стікери (за допомогою липучки закріплюються на одязі), термополоски (прогріваються праскою для закріплення на одязі); браслети (закріплюються на руці, нозі, сумці). Також можуть бути СВЕ у вигляді значків, шнурків, кулонів та ін.


При потраплянні світла на такий елемент, його промінь йде в напрямі джерела світла (при дорожньому русі таким джерелом є фари автомобілів).

Оптимальним для СВЕ є кут падіння 40 градусів. В залежності від того, який кут відбиття мають СВІТЛОВІДБИВАЧІ ЕЛЕМЕНТИ ДЛЯ ПІШОХОДІВ СВІТЛОВІДБИВАЧІ, вони можуть бути ширококутними (біля 50 °) чи вузькокутними (біля 25 °). Звичайно, ширококутні елементи мають більшу ефективність.

Як носити СВЕ?

Раніше вже говорили про те, що необхідно рівномірне розподілення світловідбивачів по всьому тілу. Державний стандарт встановлює норми по кількості елементів для дітей та дорослих. Якщо дитина шкільного віку, норма 2 м стрічки, ширина якої 5 см. Також можливо використовувати різні вставки на одязі, але щоб в сумі площа була така ж сама. Державний стандарт також встановлює схему розташування СВЕ на тілі.

Розміщати стікери дозволяється не лише на руках чи ногах, але й на головному уборі, взутті, рукавичках, рюкзаку, сумці. Важливо приклеїти стікер так, щоб він частково повторював частину тіла. Якщо елемент буде один, він повинен мати розмір мінімум 25 см2. Якщо його розмір буде меншим, водій не помітить його, тому ефекту не буде.

Основні правила розташування на тілі СВЕ:
 • Нарукавні пов’язки повинні бути помітними (водії повинен їх бачити не менше ніж за 300 м, коли в нього ввімкнуті фари дальнього виду).
 • Одночасно потрібно бути мінімум два флікери.
 • СВЕ потрібно використовувати з обох боків.
 • У тих випадках, коли світловідбиваючий елемент один, він повинен бути розташований максимально високо на тілі, наприклад, на рівні грудей, на кепці чи шапці. Якщо СВЕ на взутті, він буде менш помітним для водія.


У тих випадках, коли людина пересувається на самокаті чи велосипеді, везе дитину у колясці, потрібно попіклуватися не лише про ЕЛЕМЕНТИ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ, але і про СВЕ для транспортного засобу. В якості елементів найкращим варіантом буде самоклеюча стрічка. Засіб потрібно окантувати по периметру, також можливо приклеїти флікери на спиці колес. Велосипедист також може їхати у жилеті з світловідбиваючими елементами, вдягнути ремінь чи підтяжки.

Щоб запобігти ДТП, купити СВІТЛОВІДБИВАЧІ ЕЛЕМЕНТИ потрібно не лише для людини, але й для домашніх тварин. Закріпити елементі можливо на накидку, комбінезон, ошийник. Особливо це стосується собак та кішок, які рухаються активно і можуть створювати перешкоді дорожнього руху.

Діти також можуть створювати небезпеку не лише для себе, але й для керуючих транспортними засобами. В дитячому віці не завжди бажають одягати непривабливі смужки. В країнах Європи виробники виготовляють одяг, в який вже вшиті флікери. Це не псує вигляду одягу, проте робить пересування більш безпечним.

Також є СВЕ у вигляді іграшок, казкових героїв, звірів, що приваблює дитину. Така сертифiкована продукцiя легко кріпиться на одязі, її легко підвісити на шию, якщо це кулон. Дитині потрібно обов’язково купити СВІТЛОВІДБИВАЧІ ЕЛЕМЕНТИ.

Компанiя Флiкер є офіційним представником виробника сертифікованої продукції світловібдивающих елементів та плівок в Україні. Пропонує широкий вибір СВЕ різних видів. Гарантовано висока якість всієї продукції. Наші консультанти дадуть відповіді на всі питання, допоможуть з вибором.